Datça Bencik Koyu
Oca24

Datça’nın Efsane Koyları ve Plajları | Datça Tatil Rehberi

Datça Tatil Rehberi, Datça'da Denize Girilecek Yerler 0 Yorum

Datça tekne turları ya da datça tekne gezileri, hatta datça tekne kiralama kelimeleri datçayı ziyaret eden misafirlerimizin internet arama motorlarında yaptığı araştırmalarda en çok kullandığı anahtar kelimeler arasında yer alıyor…

Datça Yarımadası Türkiye’den Ege ve Akdenize 70 km boyunca uzanan tek tatil beldesidir. Datça’nın sahillerinin toplamı 245 km olsa da,  kıyı şeridi boyunca Datça’nın etrafını turlayabileceğiniz bir yol yok. Ancak yarımadayı başından sonuna kadar ortadan bölen bir yol ve bu yoldan sağlı sollu küçük kasabalara uzanan ince yolları mevcuttur.

Ege sularını ve Akdeniz sularını kucaklayan onlarca koy… 

Güzel olan şudur ki, yarımadanın etrafında çok sayıda koy ve plaj vardır. Datça yarımadasının ilk koyu “İnbükü Koyu” halk dilende ise, bir efsaneye göre “Emel Sayın Koyu”dur.   Kaldı ki, “Amazon” tabelasını kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Datça’yı teknelerle gezmek bambaşka bir duygu salar insanın içine. Datça’yı ziyaret edenler mutlaka Datça Tekne Kiralama üzerine internette aramalar yaparlar.  Bunun sebebi de datçanın dilden dile dolanan pırıl pırıl denizi hakkındaki övgüler. Tekne Kiralamak isterseniz şu sayfaya bağlanmanızı tavsiye ederiz.  Datçanın araçla ve araçsız ulaşılabilen çok sayıda koyu var. Coğrafi olarak yarımadanın hem Ege sularını hem de Akdeniz sularını kucaklayan koylarını tanıtan şu sayfaya bağlanmanızı tavsiye ederiz.