datça inbükü mesire yeri
Mar18

Datça’da Gezilecek, Görülecek Yerler | Datça Tatil Rehberi

Datça Tatil Rehberi, Datça'da Gezilecek Yerler 0 Yorum

Datça’da gezilecek yerler mi, sordu birileri… Herşey Türkiye’nin 70 km açığına uzanan tek yarımadayı keşfetmekle başlıyor. Türkiye’den pasaportsuz 70 km açığında bir kayaya oturup güneşin battığını seyrettiğinizi düşünün. Öyle ki, sadece 3 seçeneğiniz olsa, sağınızda Ege’yi, solunuzda Akdeniz’i ve karşınızda Cebeli Tarık’ı işaret eden yön tabelalarından hangisini takip ederdiniz?

Seçim sizin ancak, kalmak da var… Kalıp da Datça’yı keşfetmek var öncelikle… 227 km çevresi olan bir yarımadada onlarca koy, plaj ve yüzlerce ara sokak, binlerce eski taş bina…

Nereden başlasak, öncelikle soldan Akdeniz, sağdan Akdeniz rüzgarları solumaya başlasak mı?

İlk başa geri dönün bir çırpıda, Orhaniye sapağındaki kafede bir çay için önce, hazırlanın. Çünkü Datça oradan başlar. Yola başlarken hazırlıklı olun, hava birden değişir, rüzgar verir yüzünüze hoşgeldin mesajını, ciğerler buradan ayrılma, diye alarm verir. Öncelikle soldan Akdeniz, Sağdan Akdeniz rüzgarları solumaya başlarsınız.

Datça’yı keşfe başlarken, Akdeniz tarafında yani solunuzda belki “İnbükü Mesire Yeri“,  belki de sağınızda yani Ege tarafında “Elmas Kamp Alanı” İlk keşfettiğiniz yerlerden olur.